PBF osadzony w 1956 roku w szpitalu psychiatrycznym. To miejsce to nie tylko ciężkie przypadki, wyszkolona kadra, ale i tajemnicze morderstwa.


You are not connected. Please login or register

Postacie Fabularne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Postacie Fabularne on Pon Paź 01, 2012 12:13 pm


Postacie Fabularne


Zachęcamy do brania poniższych postaci fabularnych, zwłaszcza tych, które bezpośrednio powiązane są z główną fabułą forum. Jeżeli ktoś na takową postać się decyduje, musi pamiętać o tym, iż wymagana jest od niego zarówno aktywność, jak i prowadzenie postaci zgodnie z cechami, które zostały nakreślone przez administracje. Natomiast jeśli komuś wyjątkowo nie pasuje proponowany wizerunek, może zasugerować władzom forumowym rozsądną zmianę, propozycja na pewno zostanie rozpatrzona. W przypadku miesięcznej nieaktywności, postać przejdzie do przejęcia. Dana osoba może prowadzić zaledwie jedną fabularkę. W przypadku chęci poprowadzenia którejś z nich, prosimy o wcześniejszy kontakt z administracją.

Zobacz profil autora http://czarodzieje.my-rpg.com

2 Re: Postacie Fabularne on Pon Paź 01, 2012 12:17 pm


Bernard Richards

Donald Sutherland


Trudno już zliczyć ile lat Bernard poświęcił na leczenie pacjentów przyjmowanych w progi szpitala św. Brygidy. Zatrudnił się tu już jako młody mężczyzna, dzięki pomocy swojego ojca - również znanego psychiatry. Kiedy w czasie wojny zmarła jego żona, budynek stał się dla niego wszystkim co miał, niedługo po tym awansował na stanowisko dyrektora szpitala. Niewiele chorób może go zaskoczyć. Niewiele rzeczy go zadziwia. Kiedy widzi kolejnego chorego przegląda archiwa w poszukiwaniu notatek o osobie z podobnymi schorzeniami. Głęboko wierzy, że każdego można uzdrowić wraz z postępującą medycyną. Chociaż nie przepada za zbyt agresywnymi terapiami. Kiedy był młody znacznie bardziej entuzjazmował się swoją pracą. Mimo to zawsze równie miło i przyjaźnie podchodzi do każdego pacjenta, chociaż ma coraz większe trudności z zapamiętywaniem wszystkich. Teraz często nowi pacjenci kojarzą mu się ze starymi, powtarza imiona tych, którzy dawno już opuścili szpital lub umarli. Tak zagnieździł się w szpitalu, że prawie nie pamięta życia poza nim. Jego promieniem jest ukochana córka - Allison. To jedyna bliska osoba, która mu została. Nie wyobraża sobie życia bez niej.
Wolny                       ZajętyZawod Psychiatra, dyrektor szpitala
Pochodzenie W. Brytania
Wiek Minimum 60 lat
Alison Richards

Alison Pill


Allison nie ma w zasadzie wykształcenia pielęgniarskiego. Od kiedy była małym dzieckiem bawiła się z chorymi dziećmi i przebywała w towarzystwie chorych psychicznie, to wszystko za sprawą jej ojca - obecnego dyrektora palcówki w Kildare. Dziewczyna jest jak najbardziej wyrozumiała dla osób chorych i doskonale potrafi się nimi zajmować. Nauczyła się wszystkiego od ojca oraz ludzi pracujących w szpitalu. Była ulubienicą wszystkich. I wciąż jest, szczególnie pacjentów. Uwielbiają jej wesoły uśmiech, wszelką pomoc. Allison nie jest głupia. Widzi, że Rafferty nie przepada za nią, właśnie przez jej brak wykształcenia w tej branży. Zauważa, że jej ojciec starzeje się i nie zajmuje się wszystkim dookoła tak jak powinien. Pacjentami - owszem, jednak odcina się od wszystkiego innego. Chociaż usilnie nie chce stać się taka jak on, od kiedy skończyła liceum, trudno jej rozstać się z sentymentalnym miejscem. Wie, że kiedyś ktoś może wyrzucić ją stąd, po jakiejkolwiek skardze do urzędu. Nie radzi sobie tak dobrze jak Rafferty i zdecydowanie nie przepada za takimi przypadkami jak on, wręcz przeciwnie, zdecydowanie unika ludzi niebezpiecznych.
Wolna                       ZajętaZawod Pielęgniarka
Pochodzenie W.Brytania
Wiek 23-27 lat
Ralph Harrington

Wes Bentley


Ralph od 1945 roku nie mógł znaleźć sobie miejsca. Młody, zdolny mężczyzna, którego akademię medyczną przerwał wybuch drugiej wojny światowej. Zostawił wtenczas rodzinę, dziewczynę i przyjaciół, by stanąć w szeregach armii brytyjskiej. Najpierw był jedynie sanitariuszem, potem stał się wojskowym, a jeszcze później wyjmował kule z ciała ludzkiego. Widział porozrywanych ludzi, błagających o pomoc, próbował ratować osoby, których kończyny trzymały się na ścięgnie. Wojna była dla niego najlepszym nauczycielem medycyny. Jednak kiedy się skończyła, Ralph nie miał ochoty dalej zajmować się chirurgią. Po trzech latach tułaczki, pracy na budowie, próby znalezienia rodziny oraz ukochanej wylądował w Irlandii. Dowiedział się nareszcie gdzie jest jego dziewczyna. Do tej pory co roku odwiedza ją z wiązanką orchidei i przesiaduje z nią godzinę, droga do jej grobu jest dość długa ze szpitala św. Brygidy. Kiedy zdecydował się wrócić na studia, wybrał psychiatrię. Okazał się być w tym lepszy niż w pomocy żołnierzom z porozrywanymi wnętrznościami. O tyle lepszy, że trzy lata temu wylądował w prestiżowej św. Brygidzie. On najbardziej widzi, że coś złego dzieje się w szpitalu. Jest podejrzliwy w stosunku do reszty kadry, ale nie okazuje tego, jest zazwyczaj miły i uprzejmy. Najlepiej dogaduje się z Layne. Widzi za to zmiany w zachowaniu Thaddeusa i chce koniecznie rozwiązać tę zagadkę. Najbardziej lubi zajmować się zagadkowymi przypadkami, które są trudne do wyjaśnienia i ciężkie do sprecyzowania.
Wolny                       ZajętyZawod Psychiatra
Pochodzenie W.Brytania
Wiek Minimum 32 lata
Thaddeus Rosenheimer

Willem Dafoe


Doskonały lekarz od dawna, do tego uprzejmy człowiek, dobry mężczyzna. Po prostu, pewnego dnia poznał Brygidę, zmieniając się całkowicie. Brygida połączyła się z nim w nieodwracalny i specjalny sposób, wybierając go spośród całej kadry. Thaddeus jest niebezpieczny. Ma siłę dzięki duchowi. A może po prostu oszalał wierząc, że to wpływ martwej od ponad stu lat kobiety? Nie ma usprawiedliwienia za zbrodnie jakich regularnie dokonuje w tych starych murach. W ogóle nie jest już dawnym sobą, przyjacielem Bernarda, z którym spędził tyle lat, chociaż nieustannie to udaje. Wciąż zachowuje się tak jak zawsze, najwięcej żartuje, podchodzi do wielu rzeczy z sarkazmem, często przyjacielsko spiera się z Layne. Unika jednak Ralpha jak ognia. Wie, że mężczyzna coś podejrzewa. Thaddeus fascynuje się największymi zbrodniarzami i psychopatami. Jednak jego metody prób ich wyleczenia są bardzo kontrowersyjne. Nie stawia na psychoterapie, a na leczenie za sprawą bestialskich eksperymentów. Potajemnie kolejni pacjenci giną w podziemnych korytarza z rąk Thaddeusa. Mimo tego, zyskał on przyjaciela, pomocnika, młodego Rafferty’ego, który jest wręcz zachwycony tymi metodami.
Wolny                       ZajętyZawod Psychiatra
Pochodzenie Dowolne
Wiek Minimum 40 lat
Layne Eberhart

Jennifer Beals


Layne sześć lat temu zaczęła pracować w szpitalu św. Brygidy. W zasadzie przyciągnęła ją tu raczej kwestia finansowa, a nie chęć pomagania psychicznie chorym. Jest perfekcjonistką w swojej pracy. Woli jednak leczyć osoby, których psychikę jest przekonana o tym, że potrafi wyleczyć. Trudno jej wierzyć jak reszta z kadry, że każdego można uleczyć. Jest pod tym względem sceptyczką. Dlatego też najczęściej osoby młode z chorobami takimi jak anoreksja, bulimia, samookaleczenia czy depresja trafiają w jej ręce. Jest spokojną, ułożoną kobietą, która urodziła się w Dublinie. Chociaż okropieństwa wojny nie do końca ją ominęły, nienawidzi wspominać czegokolwiek. Omija starannie tematy przeszłości. Wychowała się w Niemczech, a pod koniec wojny została zesłana do obozu koncentracyjnego. Miała na tyle szczęścia, iż spędziła tam jednie dwa miesiące. Rosjanie ją wypuścili. Kolejno kobieta trafiła do Anglii, gdzie próbowała zacząć normalnie żyć. Plany założenia szczęśliwej rodzinie spełzły na niczym, gdy okazało się, że jest bezpłodna. Postanowiła niemal zupełnie poświecić się pracy, gdzie regularnie zaczęła brać dodatkowe godziny. Jak łatwo się domyślić, jej małżeństwo tego nie wytrzymało.
Wolna                       ZajętaZawod Psychiatra
Pochodzenie Niemcy
Wiek Minimum 32 lata
Rafferty Waltersen

Harry Lloyd


Rafferty nie zawsze był ponury. W podstawówce był królem szkoły, największym łobuzem w okolicy. Urodził się Londynie, jego rodzice dobrze zarabiali, miał mnóstwo znajomych i niezwykłą łatwość w nauce. Praktycznie nie miał żadnych problemów. W 1939 roku miał dziewięć lat, pół swojej młodości spędził na obserwowaniu ogromu wojny i równocześnie przez całe jej trwanie nie mógł nic zrobić, przez swój wiek. I nie tylko przez to, jego matka była żydówką. Ta wymuszona bierność w czasie, gdy wszyscy wokół umierali, kiedy on był pełen życia i chciał koniecznie pomagać, a musiał ukrywać się i uciekać nie wywarła na nim dobrego wpływu. Stał się zamknięty w sobie, niezadowolony ze wszystkiego. Po wojnie jego znajomi ledwo poznawali chłopaka. Nigdy nie utożsamiał się z korzeniami matki, ale mimo tego inni to robili. Czuł na sobie współczujący wzrok innych ludzi, kiedy wszyscy dowiedzieli się o obozach koncentracyjnych. Wywracał oczami, kiedy słyszał gdy ktoś powtarzał, jakie szczęście, że mieszka w Wielkiej Brytanii. Chciał być lekarzem. Ale pogorszył się w nauce, nie dostał się na Akademię Medyczną. A raczej dostał się, ale jedynie na pielęgniarza. Od samego początku dość mało szanowany ze względu na swój kobiecy zawód. Odciął się od rodziny, kiedy tylko przyjęli jego podanie w szpitalu św. Brygidy. Jest wzorowym pielęgniarzem, ale nie wszyscy pacjenci przepadają za nim jak za Allison. Zaczął za to fascynować się poczynaniami Thaddeusa, od kiedy ten powiedział mu o tym co robi. Z dumą nazywa go przyjacielem, chociaż w oczach szalonego psychiatry jest tylko podwładnym. Nienawidzi córki dyrektora. Co do pacjentów, jest zafascynowany jedynie niebezpieczniejszymi przypadkami i tylko tacy za nim przepadają. Chociaż od czasu do czasu zdarza mu się być milszym dla co ładniejszych podopiecznych.

Wolny                       Zajęty
Zawod Pielęgniarz
Pochodzenie Dowolne
Wiek Minimum 25 lat

Zobacz profil autora http://czarodzieje.my-rpg.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach