PBF osadzony w 1956 roku w szpitalu psychiatrycznym. To miejsce to nie tylko ciężkie przypadki, wyszkolona kadra, ale i tajemnicze morderstwa.


You are not connected. Please login or register

Shirley Ainsworth

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Shirley Ainsworth on Nie Maj 29, 2011 8:44 pm

Imię i nazwisko: Shirley Ainsworth
Data urodzenia: 17.06.1993
Miejsce urodzenia: Monaghan, Irlandia
Długość pobytu w szpitalu: 11 lat
Stan cywilny: wolna

Wygląd postaci:
Od urodzenia Shirley uchodziła za śliczną, słodką dziewczynkę. Blond włosy nosi zawsze idealnie ułożone, lub ściągnięte w perfekcyjny kucyk. Ma dużą kolekcję opasek, które przynosi jej mama przy każdej wizycie w szpitalu. Najczęściej zakłada te najbardziej kolorowe, by poprawić sobie humor. Jej oczy są koloru czystego błękitu. Ma bardzo łagodne rysy twarzy, do tego mierzy zaledwie 163 centymetry wzrostu, co powoduje, że każdy, kto ją widzi, nabiera do niej zaufania i bierze ją za spokojną, poukładaną dziewczynę. Na jej twarzy zazwyczaj widnieje skromny, lekko tajemniczy uśmiech. Sposób ubierania się Shir jeszcze bardziej podkreśla jej łagodny i skromny charakter. Najczęściej nosi grzeczne, spokojne sukienki lub ręcznie robione sweterki. To wszystko nadaje jej niezwykle oryginalnego uroku. Co ciekawe, kiedy pojawia się jej druga osobowość, Sara, pomimo niewielu zmian w stroju, dziewczyna sprawia zupełnie inne wrażenie. Kilkoma dodatkami, zmianą fryzury i makijażu dostosowuje się do charakteru Sary, który jest dużo bardziej drapieżny i niegrzeczny. Dlatego łatwo rozróżnić, z którą z dziewcząt mamy w danym momencie do czynienia.

Charakter postaci:
Shir jest wyjątkowo grzeczną i poukładaną dziewczyną. W zasadzie wychowała się w szpitalu, zawsze przestrzegając wszystkich zasad. Nie wyobraża sobie niesubordynacji. Poprawne zachowanie, działanie zgodnie z zasadami to dla niej oczywistość. Jest oddaną katoliczką, co niedzielę gości na niedzielnej mszy w szpitalnej kaplicy. Shirley to ulubienica większości personelu, który zna ją bardzo dobrze, ze względu na jej długi pobyt w szpitalu. Najbardziej jednak lubi ją ksiądz, zresztą, ze wzajemnością. To wszystko tworzy niesamowity kontrast do jej drugiej osobowości – Sary. Jest to dziewczyna pełna życia, wigoru. Jest ekscentryczką, na dodatek wulgarną i niewychowaną. Plus tego kontrastu jest taki, że bardzo trudno jest się nie zorientować, że nagle rozmawiamy z kimś innym. Sara nie lubi ludzi, a przynajmniej sama tworzy takie wrażenie. Często przeklina, obraża lub wyśmiewa innych. Pomimo to lubi okazjonalnie się z kimś „przelizać”. W zasadzie jest jej kompletnie obojętne, kto to będzie. Sara jest biseksualna, natomiast Shirley to absolutny homofob.

Historia postaci:
Shirley Ainsworth urodziła się w miejscowości Monaghan, w Irlandii. Pochodzi z dość bogatej rodziny. Jest córką znanego i cenionego prawnika, Roberta Ainswortha, oraz Julii Ainsworth, która przez całe swoje życie wychowywana była na dobrą żonę i poza dbaniem o dom i rodzinę nigdy nie robiła nic innego. Państwo Ainsworthowie zawsze marzyli o córce. Jednak choroba Shirley zepsuła ich perfekcyjny obrazek. Kiedy oddali ją do szpitala, z początku odwiedzali ją regularnie. Jednak wraz z początkiem wojny rodzice dziewczyny uciekli do Stanów, zostawiając Shirley samą. Jest to jeden z powodów dla których lekarzom nigdy nie udało się ustalić powodu pojawienia się choroby u dziewczynki, a to pierwszy krok do zwalczania jej objawów.
Dziewczynka znalazła się w szpitalu w wieku siedmiu lat, dlatego jest przyzwyczajona do życia tam i to właśnie to miejsce traktuje jak prawdziwy dom. Zna ją i bardzo lubi cały personel. Zresztą, każdy ją lubi. Gdyby nie fakt, iż co jakiś czas na jej miejsce wstępuje dwunastoletnia Sara, to Shirley byłaby idealną, irlandzką córeczką z dobrej rodziny.
Sara natomiast twierdzi, iż pochodzi z Londynu i nienawidzi wszystkich, jak mówi, irlandzkich śmieci. Nie zachowuje się na dwanaście lat, choć tak odpowiada, kiedy ktoś pyta ją o wiek (oczywiście pomiędzy wiązanką przekleństw). Sara jest wyjątkowo tajemnicza, dlatego tak mało o niej wiemy.

Ciekawostki, tajemnice:
▪ Shirley najbardziej tęskni za swoim psem, Marley’em, którego nie widziała od jedenastu lat, jednak bardzo dobrze o nim pamięta i wspomina go co wieczór.
▪ Sara to wyolbrzymiony obraz ciotki Shirley, której dziewczyna nie pamięta, jednak utkwiła w jej podświadomości na tyle, by odegrać ważną rolę w powstawaniu choroby.

Choroba: zaburzenie dysocjacyjne tożsamości
Rezerwowany wygląd: Dianna Agron
Dodatkowe uwagi: brak


_________________


I'm so happy, cause today I found my friends. They're in my head.
Zobacz profil autora http://www.drpg.xt.pl

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach